istanbul vize ana sayfa vize istemeyen ülkeler pasaport bilgileri seyahat sigortası istanbul vize telefon
istanbul vize
Destek
istanbul vize merkezi
istanbuldan vize başvurusu, istanbul vize, viza almak , vize almak, vizeler

İLETİŞİM FORMU

Formu Doldurun, Eğitim Danışmanlarımız Size Ulaşsın!
Adınız Soyadınız:
Doğum Yılınız:
Şehir:
E-mail: DoldurunuzGeçersiz Mail
Sabit Tel:
Cep Tel:
   
Mesajınızın detaylarını buraya yazabilirsiniz
VİZE NEDİR ?

vize onayıVize, bir devletin ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesine girebileceğini gösteren bir kayıttır.

VİZE NEREDEN ALINIR ?

Vizeler, seyahat edilecek ülkenin
Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden /Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır.

HANGİ BELGELER GEREKİR

vize belgeleriVize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun tütüne (diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İlgili temsilcilikten bilgi alınması gerekmektedir.

SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

1995'te yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu Sözleşmeye taraf ülkeler aralarındaki sınırlardaki ("iç sınır'" denilmektedir) kontrollerini kaldırmışlardır. Böylece, oluşturulan Schengen bölgesinde dış sınır kontrollavrupa birliği haritasıerinde ortak uygulama ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarındaki işbirliğini kapsamaktadır. Schengen'e üye ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan. Ayrıca, AB'ye üye olmayan İzlanda ve Norveç de Schengen ülkeleri ile özel bir anlaşma imzalayarak, aynı uygulamaları benimsemişlerdir. Bir yabancı Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğerine serbestçe seyahat edebilir. Ancak, seyahatin süresi vizenin üzerinde kayıtlı süre ile sınırlıdır. AB Komisyonu Schengen uygulamalarına ilişkin önerilerde bulunmakla sorumludur. Schengen ülkeleri ortak SIS veya Schengen Information System adı verilen bir veri tabanından yararlanırlar. Bu veri bankasında, Schengen ülkelerine girmesi gereken kişilerle ilgili bilgiler başta olmak üzere çeşitli bilgiler yer alır ve üye ülkelerin yetkili makamlarının kullanımına açıktır

Copyright © 2009-2010 IstanbuldanVize.com- Istanbul Vize Merkezi